Ансамбль скрипалів

Керівник ансамбля скрипалів:

Лаптєва Ганна Михайлівна


Ансамбль скрипалів школи був створений особисто Петром Соломоновичем Столярським.

Ще на початку своєї педагогічної практики, ледь отримавши дозвіл царського уряду на відкриття власних музичних курсів, Столярський організовує унісон зі своїх учнів. Ансамбль Столярського виступав на різних естрадах дореволюційної Одеси і привертав до себе увагу як слухачів, так і місцевих рецензентів.

Зі спогадів Давида Ойстраха: «Столярський домагався вражаючої досконалості в обробці деталей, в досягненні ідеальної ансамблевої зіграності. Виступи ансамблю користувалися заслуженою популярністю в Одесі і незмінно збирали численну аудиторію любителів музики».

Після відкриття державної школи в 1933 році Столярський створив шкільний ансамбль скрипалів. Роботу в унісоні (так тоді називався ансамбль) Столярський вважав першою і основною сходинкою для подальшої гри в оркестрі. Особливо акцентувалася увага на підборі репертуару. В унісоні звучали твори Й. С. Баха, А. Кореллі, Ї. Гайдна, Л. Бетховена, М. Глінки, П. Чайковського, Н. Римського-Корсакова.

У наступні роки ансамблем скрипалів керували Артур Зіссерман, Леонід Мордкович, Сергій Чебан, Володимир Кьон. За цей час ансамбль регулярно виступав на концертних майданчиках Одеси, Києва та інших міст України. Неодноразово гастролював в Молдові, Естонії, Латвії, Литві, Болгарії, Німеччини. Останнє закордонне турне пройшло у 2012 році в Республіці Польща.

Сьогодні ансамблем скрипалів школи керує завідуюча струнним відділом Ганна Михайлівна Лаптєва.